Ochrona przeciwpożarowa kabin lakierniczych

Firma OTECH wraz z swoimi partnerami opracowała system: ochrona przeciwpożarowa kabin lakierniczych. Jest to kolejny komponent firmy OTECH produkowany na potrzeby producentów kabin lakierniczych.

Pożar w kabinie lakierniczej powoduje gwałtowny wzrost promieniowania podczerwonego, zwanego też promieniowaniem cieplnym, promieniowaniem termicznym, “światłem podczerwonym” (słowo światło dotyczy fal widzialnych przez ludzkie oko).

Wszystkie ciała powyżej -273°C są źródłem promieniowania cieplnego. Ciała o temperaturze powyżej 600 °C emitują już promieniowanie widzialne przez oko człowieka.

Jeżeli w kabinie następuje pożar to dla czujników promieniowania podczerwonego wygląda to jakby ktoś zapalił reflektor w zupełnie ciemnym pomieszczeniu. Pożar jest identyfikowany bardzo szybko i bezbłędnie. W kabinie montowane są dwa lub cztery czujniki promieniowania podczerwonego. System włącza gaszenie dopiero, gdy informacja o pożarze jest potwierdzona.

Wykrycie pożaru przez dwa niezależne czujniki powoduje włączenie gaszenia mgłą wodną.

Systemy gaszenia mgłą wodną gaszą pożary bardzo szybko i podają 8 – 12 razy mniejszy strumień wody co pozwala uniknąć zalania i strat.