Misja firmy

Produkcja profesjonalnych maszyn i urządzeń, które bezpieczeństwem i jakością zdecydowanie wyprzedzają rozwiązania światowych liderów.

Historia firmy

Firma OTECH powstała w 2008 roku. Początek działalności to tworzenie oprogramowania dla logistyki. W miarę rozwoju przeszliśmy do produkcji dedykowanych urządzeń takich jak np. sterowników programowalnych do maszyn, precyzyjnych czujników pomiarowych, zabezpieczeń przepięciowych, układów sterowania maszyn.

Kolejnym etapem rozwoju firmy była kompleksowa produkcja całych maszyn i urządzeń przemysłowych takich jak: hiper-kondensacyjne osuszacze powietrza (osuszanie powietrza lub gazów technicznych do 0,1% RH), kondensacyjne osuszacze powietrza dużej wydajności, komory klimatyczne do testowania urządzeń i_sprzętu wojskowego, , układy chłodzenia gazów do -45°C, hybrydowe systemy osuszania magazynów pozwalające na oszczędność 80% energii, szafy klimatyzacji precyzyjnej z oczyszczaniem powietrza mgłą wodną, oraz inne wysoko specjalistyczne rozwiązania dla przemysłu.

W roku 2011 podjęliśmy decyzję o specjalizacji w zakresie systemów wytwarzania mgły wodnej. Dokładniej BEZPIECZNYCH systemów wytwarzania mgły wodnej. Bezpieczeństwo w tej dziedzinie jest kwestią najbardziej zaniedbaną przez projektantów i producentów. Na świecie zaledwie 5% firm proponuje rozwiązania bezpieczne.  Postanowiliśmy osiągnąć w tej dziedzinie mistrzostwo, połączyć bezpieczeństwo, niezawodność oraz przystępną cenę uzyskiwaną dzięki standaryzacji i produkcji seryjnej.

Od tego czasu zrobiliśmy wielki postęp technologiczny, do produkcji niektórych urządzeń powstało równolegle kilka specjalistycznych firm. Przykładowo od powstania systemów 1-generacji jak HPS-1 (produkowanego nadal do upraw szklarniowych pomidorów itp.), aż do systemu 6-generacji jak HPS-6 wprowadziliśmy kilkanaście kluczowych dla bezpieczeństwa rozwiązań i kilkadziesiąt mniejszych usprawnień.

W najbliższych latach skupiamy się na dalszym rozwoju technologii. Wprowadzamy nowe podzespoły, prowadzimy badania nowych materiałów, wszystko w celu dalszego zwiększania bezpieczeństwa i niezawodności urządzeń.

Marketing firmy

Nikt jeszcze nie wymyślił lepszego marketingu niż posiadanie najlepszego na rynku produktu w dobrej cenie.

Instalacje wytwarzania mgły pozwalają osiągać korzyści niedostępne dla innych technologii

możemy:

Bezpieczeństwo obiektowe (ochrona przed zalaniem obiektu), które większość projektantów pomija. Rozerwanie instalacji wysokiego ciśnienia w nocy może spowodować zalanie hali wodą i doprowadzić do zniszczenia maszyn i towaru. Dlatego nasze rozwiązanie posiadają cały szereg zabezpieczeń i systemów poprawiających bezpieczeństwo jak np.: https://www.otech.pl/systemy-nawilzania/ 
Nasze rozwiązanie posiadają również cały szereg zabezpieczeń i systemów poprawiających bezpieczeństwo sanitarne (ochrona przed rozpyleniem bakterii).