Misja firmy

Produkcja profesjonalnych maszyn i urządzeń, które bezpieczeństwem i jakością zdecydowanie wyprzedzają rozwiązania światowych liderów.

Historia firmy

Firma OTECH powstała w 2008 roku. Początek działalności to tworzenie oprogramowania dla logistyki. W miarę rozwoju przeszliśmy do produkcji dedykowanych urządzeń takich jak np. sterowników programowalnych do maszyn, precyzyjnych czujników pomiarowych, zabezpieczeń przepięciowych, układów sterowania maszyn i oprogramowania z algorytmami sztucznej inteligencji. 

Kolejnym etapem rozwoju firmy była kompleksowa produkcja całych maszyn i urządzeń przemysłowych takich jak: hiper-kondensacyjne osuszacze powietrza (osuszanie powietrza lub gazów technicznych do 0,1% RH), kondensacyjne osuszacze powietrza dużych wydajności 540..1200l/d, komory klimatyczne do testowania urządzeń i_sprzętu wojskowego, , układy chłodzenia gazów do -45°C, hybrydowe systemy osuszania magazynów pozwalające na oszczędność 80% energii, szafy klimatyzacji precyzyjnej z oczyszczaniem powietrza mgłą wodną, oraz inne wysoko-specjalistyczne rozwiązania dla: przemysłu, wojska, serwerowni, instytutów naukowych.

W roku 2011 podjęliśmy decyzję o specjalizacji w zakresie systemów wytwarzania mgły wodnej. Dokładniej BEZPIECZNYCH systemów wytwarzania mgły wodnej. Bezpieczeństwo w tej dziedzinie jest kwestią najbardziej zaniedbaną przez projektantów i producentów. Na świecie zaledwie 5% firm proponuje rozwiązania bezpieczne.  Postanowiliśmy osiągnąć w tej dziedzinie mistrzostwo, połączyć bezpieczeństwo, niezawodność oraz przystępną cenę uzyskiwaną dzięki standaryzacji i produkcji seryjnej.

Od tego czasu zrobiliśmy wielki postęp technologiczny, do produkcji niektórych urządzeń powstało równolegle kilka specjalistycznych firm. Przykładowo od powstania systemów 1-generacji jak HPS-1 (produkowanego nadal do upraw szklarniowych pomidorów itp.), aż do systemu 6-generacji jak HPS-6 wprowadziliśmy kilkanaście kluczowych dla bezpieczeństwa rozwiązań i kilkadziesiąt mniejszych usprawnień.

W najbliższych latach skupiamy się na dalszym rozwoju technologii. Wprowadzamy nowe podzespoły, prowadzimy badania nowych materiałów, wszystko w celu dalszego zwiększania bezpieczeństwa i niezawodności urządzeń.

Marketing firmy

Nikt jeszcze nie wymyślił lepszego marketingu niż posiadanie najlepszego na rynku produktu w dobrej cenie.

Instalacje wytwarzania mikro mgły pozwalają osiągać korzyści niedostępne dla innych technologii

możemy:

Bezpieczeństwo obiektowe (ochrona przed zalaniem obiektu), które większość projektantów pomija. Rozerwanie instalacji wysokiego ciśnienia w nocy może spowodować zalanie hali wodą i doprowadzić do zniszczenia maszyn i towaru. Dlatego nasze rozwiązanie posiadają cały szereg zabezpieczeń i systemów poprawiających bezpieczeństwo jak np.: https://www.otech.pl/systemy-nawilzania/  Nasze rozwiązanie posiadają również cały szereg zabezpieczeń i systemów poprawiających bezpieczeństwo sanitarne (ochrona przed rozpyleniem bakterii).