Misja firmy

Produkcja maszyn i urządzeń, które bezpieczeństwem i jakością zdecydowanie wyprzedzają rozwiązania światowych liderów. 

Marketing firmy

Nikt jeszcze nie wymyślił lepszego marketingu, niż posiadanie najlepszego na rynku produktu w dobrej cenie.

Historia firmy

Firma OTECH powstała w 2008 roku. Początek działalności to tworzenie oprogramowania dla logistyki (oprogramowanie poprawiające organizację magazynowania i transportu towarów). W miarę rozwoju przeszliśmy do produkcji dedykowanych urządzeń takich jak np. sterowników programowalnych do maszyn, precyzyjnych czujników pomiarowych, zabezpieczeń przepięciowych, układów sterowania maszyn i oprogramowania z algorytmami sztucznej inteligencji.

Kolejnym etapem rozwoju firmy była kompleksowa produkcja całych maszyn i urządzeń przemysłowych takich jak: hiper-kondensacyjne osuszacze powietrza (osuszanie powietrza i osuszacze gazów technicznych do 0,1% RH), kondensacyjne osuszacze powietrza dużych wydajności 540..1200l/d, komory klimatyczne z regulacją wilgotności powietrza i temperatury do testowania urządzeń i_sprzętu wojskowego, układy chłodzenia gazów do -45°C, hybrydowe systemy osuszania magazynów pozwalające na oszczędność 80% energii, szafy klimatyzacji precyzyjnej z oczyszczaniem powietrza mgłą wodną dedykowane do maszyn i linii produkcyjnych, bezpośrednie chłodzenie mgłą wodną komputerów w mega-serwerowniach o mocach elektrycznych 10..20MW, oraz inne wysoko-specjalistyczne rozwiązania dla: przemysłu, wojska, serwerowni, instytutów naukowych. 

W roku 2011 podjęliśmy decyzję o specjalizacji w zakresie systemów wytwarzania mgły wodnej. Dokładniej BEZPIECZNYCH systemów wytwarzania mgły wodnej. Bezpieczeństwo w tej dziedzinie jest kwestią najbardziej zaniedbaną przez projektantów i producentów. Na świecie zaledwie 5% firm proponuje rozwiązania średnio bezpieczne. Postanowiliśmy dostarczać Klientom rozwiązania wysoko bezpieczne, a dzięki standaryzacji i produkcji seryjnej również przystępne cenowo.

Od tego czasu zrobiliśmy wielki postęp technologiczny, do produkcji niektórych urządzeń powstało równolegle kilka specjalistycznych firm. Przykładowo od powstania systemów 1-generacji jak HPS-1 (produkowanego nadal do upraw szklarniowych pomidorów itp.), aż do systemu 6-generacji jak HPS-6 wprowadziliśmy kilkanaście kluczowych dla bezpieczeństwa rozwiązań i kilkadziesiąt mniejszych usprawnień. 

W najbliższych latach skupiamy się na dalszym rozwoju technologii. Prowadzimy badania nowych podzespołów, w celu dalszego zwiększania bezpieczeństwa i niezawodności urządzeń.

Instalacje wytwarzania mikro-mgły HPS pozwalają osiągać korzyści niedostępne dla innych technologii

Dzięki takim instalacjom można:

  • gasić iskry w odciągach z maszyn i kanałach z bardzo dużą prędkością działania, redukując równocześnie zużycie wody o około 60..90%
  • chłodzić hale przemysłowe, huty, maszyny, duże serwerownie redukując zużycie energii o 97..99% (w stosunku do klasycznej klimatyzacji klasy A++, EER=~3,3)
  • nawilżać powietrze w halach produkcyjnych i magazynowych redukując zużycie energii o ponad 99% (w stosunku do układów parowych, jeżeli hala jest ogrzewana ciepłem odpadowym). W przypadku ogrzewania klasycznego również osiąga się bardzo duże oszczędności 30..60% związane z korzystnym pionowym rozkładem wilgoci. 
  • skutecznie odpylać hale przemysłowe, przesypy węgla, przesypy kruszyw, uzyskując wysokie redukcja zapylenia 70..95%, przy zmniejszeniu ilości wody o około 90% w stosunku do układów klasycznych. 
  • zapobiegać wybuchom pyłów i tłumić wybuchy pyłów 

Bezpieczeństwo obiektowe (ochrona przed zalaniem obiektu), które większość projektantów pomija. Rozerwanie instalacji wysokiego ciśnienia w nocy może spowodować zalanie hali wodą i doprowadzić do zniszczenia maszyn i towaru. Dlatego nasze rozwiązanie posiadają cały szereg zabezpieczeń i systemów poprawiających bezpieczeństwo jak np. https://www.otech.pl/systemy-nawilzania/  Nasze rozwiązanie posiadają również cały szereg zabezpieczeń i systemów poprawiających bezpieczeństwo sanitarne (ochrona przed rozpyleniem bakterii).

Projekty do instalacji HPS
Ciągle podnosimy bezpieczeństwo i likwidujemy najsłabsze ogniwa w naszych urządzeniach. Aktualnie najsłabszym ogniwem są przypadki nieprzemyślanego montażu instalacji.
Aby zlikwidować takie sytuację wprowadziliśmy procedurę, wykonywania roboczego projektu, do każdej instalacji HPS. Projekt pozwala omówić koncepcję montażu z Klientem i zweryfikować ją przez doświadczonego specjalistę w firmie Otech.

Pomiar postępu w rozwoju firmy 

Wiele firm skupia się na wynikach finansowych, miesięcznych, kwartalnych, itd. Warto zadać sobie pytanie, czy to właściwa droga. Czy nie  lepiej mierzyć postęp, pomiarem jakości produktów, wartością przekazywaną Klientowi, czy innowacyjnością produktów?