Misja firmy

Produkcja maszyn i urządzeń, które bezpieczeństwem i trwałością zdecydowanie wyprzedzają rozwiązania światowych liderów. 

Jeżeli poświęcisz czas na porównanie naszych produktów, to sam zobaczysz jak bardzo różnią się od przeciętności.  

Marketing firmy

Nikt jeszcze nie wymyślił lepszego marketingu, niż posiadanie najlepszego na rynku produktu w dobrej cenie.

Rzetelność firmy

Większość firm pisze o swojej rzetelności, odpowiedzialności. U nas wartości te znajdują potwierdzenie w konkretnych czynach. Przykładowo od powstania firmy 2008 roku do dnia dzisiejszego:

• Odpowiedzialnie zarządzamy ryzykiem, nie korzystamy z pożyczek, kredytów, lizingów i innych podobnych instrumentów finansowych. W przypadku różnych nieszczęśliwych wypadków, lub w czasach dekoniunktury najczęściej odciążenia kredytowe powodują upadek firm. 

• Terminowo regulujemy wszystkie płatności. Równie jak o Klienta dbamy o Dostawców i Partnerów biznesowych.

Rzetelność produktowa, system HPS-6

• Jako jedyni wykonujemy instalacje mgłowe w miedzi, ponieważ wiemy, że to jedyne bezpieczne i wysoko trwałe rozwiązanie. 

• Jako jedyni stosujemy pompy wysokich ciśnień z stali nierdzewnej, nie z mosiądzu. Pompy stalowe są droższe, ale dzięki nim nie narażamy Klientów na częste awarie i przestoje produkcyjne.

• Jako jedyni stosujemy zasadę dwukrotnego przewymiarowania pomp tłokowych zarówno pod względem wydajności jak i dopuszczalnego ciśnienia. Jest to jedna z kilkunastu istotnych procedur zapewnienia wysokiej trwałości.  

• Jako jedyni budujemy bezpieczne i wysoko trwałe rozwiązania do nawilżania powietrza i chłodzenia hal. Tu są konkrety porównanie  systemów>>>

 Historia firmy

Firma OTECH powstała w 2008 roku. Początek działalności to tworzenie oprogramowania dla logistyki (oprogramowanie poprawiające organizację magazynowania i transportu towarów). W miarę rozwoju przeszliśmy do produkcji dedykowanych urządzeń takich jak np. sterowników programowalnych do maszyn, precyzyjnych czujników pomiarowych, zabezpieczeń przepięciowych, układów sterowania maszyn i oprogramowania z algorytmami sztucznej inteligencji.

Kolejnym etapem rozwoju firmy była kompleksowa produkcja całych maszyn i urządzeń przemysłowych takich jak: hiper-kondensacyjne osuszacze powietrza (osuszanie powietrza i osuszacze gazów technicznych do 0,1% RH), kondensacyjne osuszacze powietrza dużych wydajności 540..1200l/d, komory klimatyczne z regulacją wilgotności powietrza i temperatury do testowania urządzeń i_sprzętu wojskowego, układy chłodzenia gazów do -45°C, hybrydowe systemy osuszania magazynów pozwalające na oszczędność 80% energii, szafy klimatyzacji precyzyjnej z oczyszczaniem powietrza mgłą wodną dedykowane do maszyn i linii produkcyjnych, bezpośrednie chłodzenie mgłą wodną komputerów w mega-serwerowniach o mocach elektrycznych 10..20MW, oraz inne

W roku 2011 zdecydowaliśmy, aby odchodzić od  wysoko-specjalistycznych rozwiązań dedykowanych dla: instytutów naukowych, instytutów badawczych, wojska, przemysłu. Postawiliśmy na specjalizację w zakresie systemów wytwarzania mgły wodnej. Dokładniej BEZPIECZNYCH systemów wytwarzania mgły wodnej. Bezpieczeństwo w tej dziedzinie jest kwestią najbardziej zaniedbaną przez projektantów i producentów. Na świecie niewiele firm proponujących rozwiązania bezpieczne. Postanowiliśmy dostarczać Klientom rozwiązania wysoko bezpieczne, a dzięki standaryzacji i produkcji seryjnej również przystępne cenowo.

Od tego czasu zrobiliśmy wielki postęp technologiczny, do produkcji niektórych urządzeń powstało równolegle kilka specjalistycznych firm. Przykładowo od powstania systemów 1-generacji jak HPS-1 (produkowanego nadal do upraw szklarniowych pomidorów itp.), aż do systemu 6-generacji jak HPS-6 wprowadziliśmy kilkanaście kluczowych dla bezpieczeństwa rozwiązań i kilkadziesiąt mniejszych usprawnień. 

Instalacje wytwarzania mikro-mgły HPS pozwalają osiągać korzyści niedostępne dla innych technologii

Dzięki takim instalacjom można:

Bezpieczeństwo obiektowe (ochrona przed zalaniem obiektu), które większość projektantów pomija. Rozerwanie instalacji wysokiego ciśnienia w nocy może spowodować zalanie hali wodą i doprowadzić do zniszczenia maszyn i towaru. Dlatego nasze rozwiązanie posiadają cały szereg zabezpieczeń i systemów poprawiających bezpieczeństwo jak np. https://www.otech.pl/systemy-nawilzania/  Nasze rozwiązanie posiadają również cały szereg zabezpieczeń i systemów poprawiających bezpieczeństwo sanitarne (ochrona przed rozpyleniem bakterii).

Projekty do instalacji HPS
Ciągle podnosimy bezpieczeństwo i likwidujemy najsłabsze ogniwa w naszych urządzeniach. Aktualnie najsłabszym ogniwem są przypadki nieprzemyślanego montażu instalacji.
Aby zlikwidować takie sytuację wprowadziliśmy procedurę, wykonywania roboczego projektu, do każdej instalacji HPS. Projekt pozwala omówić koncepcję montażu z Klientem i zweryfikować ją przez doświadczonego specjalistę w firmie Otech.

Pomiar rozwoju firmy 

Większość firm skupia się na wynikach finansowych, miesięcznych, kwartalnych, itd.
Warto zadać sobie pytanie, czy to właściwa droga? 
Czy ważniejszy jest rozwój krótkoterminowy, czy długoterminowy?
Czy nie  lepiej mierzyć postęp, pomiarem jakości produktów, wprowadzonymi innowacjami, wartością przekazywaną Klientowi?