Misja firmy

Produkcja maszyn i urządzeń, które bezpieczeństwem i jakością zdecydowanie wyprzedzają rozwiązania światowych liderów. 

Marketing firmy

Nikt jeszcze nie wymyślił lepszego marketingu, niż posiadanie najlepszego na rynku produktu w dobrej cenie.

Historia firmy

Firma OTECH powstała w 2008 roku. Początek działalności to tworzenie oprogramowania dla logistyki (oprogramowanie poprawiające organizację magazynowania i transportu towarów). W miarę rozwoju przeszliśmy do produkcji dedykowanych urządzeń takich jak np. sterowników programowalnych do maszyn, precyzyjnych czujników pomiarowych, zabezpieczeń przepięciowych, układów sterowania maszyn i oprogramowania z algorytmami sztucznej inteligencji.

Kolejnym etapem rozwoju firmy była kompleksowa produkcja całych maszyn i urządzeń przemysłowych takich jak: hiper-kondensacyjne osuszacze powietrza (osuszanie powietrza i osuszacze gazów technicznych do 0,1% RH), kondensacyjne osuszacze powietrza dużych wydajności 540..1200l/d, komory klimatyczne z regulacją wilgotności powietrza i temperatury do testowania urządzeń i_sprzętu wojskowego, układy chłodzenia gazów do -45°C, hybrydowe systemy osuszania magazynów pozwalające na oszczędność 80% energii, szafy klimatyzacji precyzyjnej z oczyszczaniem powietrza mgłą wodną dedykowane do maszyn i linii produkcyjnych, bezpośrednie chłodzenie mgłą wodną komputerów w mega-serwerowniach o mocach elektrycznych 10..20MW, oraz inne wysoko-specjalistyczne rozwiązania dla: przemysłu, wojska, serwerowni, instytutów naukowych. 

W roku 2011 podjęliśmy decyzję o specjalizacji w zakresie systemów wytwarzania mgły wodnej. Dokładniej BEZPIECZNYCH systemów wytwarzania mgły wodnej. Bezpieczeństwo w tej dziedzinie jest kwestią najbardziej zaniedbaną przez projektantów i producentów. Na świecie zaledwie 5% firm proponuje rozwiązania średnio bezpieczne. Postanowiliśmy dostarczać Klientom rozwiązania wysoko bezpieczne, a dzięki standaryzacji i produkcji seryjnej również przystępne cenowo.

Od tego czasu zrobiliśmy wielki postęp technologiczny, do produkcji niektórych urządzeń powstało równolegle kilka specjalistycznych firm. Przykładowo od powstania systemów 1-generacji jak HPS-1 (produkowanego nadal do upraw szklarniowych pomidorów itp.), aż do systemu 6-generacji jak HPS-6 wprowadziliśmy kilkanaście kluczowych dla bezpieczeństwa rozwiązań i kilkadziesiąt mniejszych usprawnień. 

W najbliższych latach skupiamy się na dalszym rozwoju technologii. Prowadzimy badania nowych podzespołów, w celu dalszego zwiększania bezpieczeństwa i niezawodności urządzeń.

Instalacje wytwarzania mikro-mgły HPS pozwalają osiągać korzyści niedostępne dla innych technologii

Dzięki takim instalacjom można:

  • gasić iskry w odciągach z maszyn i kanałach z bardzo dużą prędkością działania, redukując równocześnie zużycie wody o około 60..90%
  • chłodzić hale przemysłowe, huty, maszyny, duże serwerownie redukując zużycie energii o 97..99% (w stosunku do klasycznej klimatyzacji klasy A++, EER=~3,3)
  • nawilżać powietrze w halach produkcyjnych i magazynowych redukując zużycie energii o ponad 99% (w stosunku do układów parowych, jeżeli hala jest ogrzewana ciepłem odpadowym). W przypadku ogrzewania klasycznego również osiąga się bardzo duże oszczędności 30..60% związane z korzystnym pionowym rozkładem wilgoci. 
  • skutecznie odpylać hale przemysłowe, przesypy węgla, przesypy kruszyw, uzyskując wysokie redukcja zapylenia 70..95%, przy zmniejszeniu ilości wody o około 90% w stosunku do układów klasycznych. 
  • zapobiegać wybuchom pyłów i tłumić wybuchy pyłów 

Bezpieczeństwo obiektowe (ochrona przed zalaniem obiektu), które większość projektantów pomija. Rozerwanie instalacji wysokiego ciśnienia w nocy może spowodować zalanie hali wodą i doprowadzić do zniszczenia maszyn i towaru. Dlatego nasze rozwiązanie posiadają cały szereg zabezpieczeń i systemów poprawiających bezpieczeństwo jak np. https://www.otech.pl/systemy-nawilzania/  Nasze rozwiązanie posiadają również cały szereg zabezpieczeń i systemów poprawiających bezpieczeństwo sanitarne (ochrona przed rozpyleniem bakterii).

Projekty do instalacji HPS
Ciągle podnosimy bezpieczeństwo i likwidujemy najsłabsze ogniwa w naszych urządzeniach. Aktualnie najsłabszym ogniwem są przypadki nieprzemyślanego montażu instalacji.
Aby zlikwidować takie sytuację wprowadziliśmy procedurę, wykonywania roboczego projektu, do każdej instalacji HPS. Projekt pozwala omówić koncepcję montażu z Klientem i zweryfikować ją przez doświadczonego specjalistę w firmie Otech.