Systemy nawilżania powietrza HPS-1 i HPS-6

HPS-1 to standardowe systemy nawilżania powietrza 1-generacji wykonane z niedrogich materiałów, nie posiadają instalacji miedzianej, pompy stalowej,  zabezpieczeń przed zalaniem obiektu, przepięciami, itd. Systemy HPS-1 stosuje się na szklarniach, uprawach kwiatów, pomidorów, w miejscach gdzie awarie, czy zalanie obiektu nie wywoła dużych strat.

HPS-6 to system 6-generacji, jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, posiadający instalację miedzianą, szereg zabezpieczeń chroniących obiekt przed zalaniem i skażeniem. System HPS-6 jest rozwiązaniem dedykowanym dla przemysłu, gdzie bezawaryjność i bezpieczeństwo mają najwyższy priorytet.

Instalacja wysokiego ciśnienia

HPS-1HPS-6
Technologia wykonania instalacji wysokiego ciśnienia, przewodypoliamid/nylonmiedziane
Zapas wytrzymałości instalacji wysokiego ciśnienia3 krotny12 krotny
Dopuszczalny okres eksploatacji instalacji10 lat30 lat
Blokowanie rozwoju bakterii wodnych w instalacji rurowej (Legionelli, Pałeczki ropy białej, itd.) dzięki bakteriobójczemu działaniu miedzi.  W przewodach i na złączkach wykonanych z poliamidów, nylonu, stali nierdzewnej rozwój bakterii i filmu bakteryjnego stwarza bardzo dużo problemów. Nawet po sterylizacji chemicznej chlorem w wyniku pracy instalacji bakterie zostają ponownie uwolnione z szczelin na złączach i kolonizują instalację.
Maksymalna temperatura pracy instalacji. Jest to ważne w wypadku układania instalacji pod dachem hali.+40°C+100°C

Dysze mgłowe

HPS-1HPS-6
QSS system szybkiej wymiany dysz bez użycia narzędzi
Zaworki w dyszach zapobiegające kapaniu i indywidualne filtry
Zastosowanie odpornych na kawitację i ścieranie wylotów  TCH

Zabezpieczenia przed zalaniem obiektu i awariami 

HPS-1HPS-6
IFC (Intelligent Flow Control). Dzięki systemowi IFC rozerwanie, urwanie, uszkodzenie instalacji wodnej nie powoduje zalania obiektu, ponieważ automatycznie nastąpi odcięcie wody. System IFC wykrywa przekroczenie przepływu dopuszczalnego, oraz niebezpieczne anomalie w zakresie ciśnienia i przepływu wskazujące na uszkodzenie instalacji.
HPPL (High Priority Protection Line) Dzięki systemowi HPPL awaria pojedynczego elementu (np. sterownika, czujnika, zaworu, przekaźnika, wejścia sterującego, itd.) nie jest w stanie spowodować zalania obiektu. Rozwiązanie HPPL bazuje na procedurach zapożyczonych ze sterowania reaktorami chemicznymi, gdzie każdy z procesorów może awaryjnie wyłączyć system. W HPS-6 każdy z 4 procesorów, po wykryciu zagrożenia może wyłączyć zawory i pompy.
Zawory HP zabezpieczające (np. przy zaniku zasilania) przed cofnięciem wody i uderzeniem wysokiego ciśnienia w instalację niskiego ciśnienia.
FWHP filtr wody na wysokim ciśnieniu. Zabezpiecza elektrozawory, zawory zwrotne i instalacyjne przed zablokowaniem.
VCS (Vibration Control System).  System kontroli wibracji wykrywa zwiększenie wibracji na długo zanim dojdzie do awarii np. zatarcia łożyska. Daje to możliwość naprawy zanim dojdzie do poważnej awarii.
Separatory optyczne 5kV na WSZYSTKICH liniach danych i sterowania, zwiększają niezawodność i trwałość. Takie rozwiązanie zmniejsza ilość awarii elektroniki  o około 90%. 
Zabezpieczenia przepięciowe na WSZYSTKICH linach danych, zwiększają niezawodność i trwałość.
Zabezpieczenia nadprądowe na WSZYSTKICH liniach sterowania, ułatwiają diagnostykę, zapobiegają awariom.

Pompa wysokiego ciśnienia 

HPS-1HPS-6
Wykonana z stopu stali nierdzewnej. Odporna na uszkodzenia wywołane kawitacją. Dzięki czemu nie posiada wad głowicy mosiężnej, która silnie „rozpuszcza się” w wodzie w wyniku kawitacji. mosiądzstal
nierdzewna
Uszczelnienia z PTFE (teflonowe) są 12..15-krotnie bardziej wytrzymałe, niż typowe uszczelnienia z  NBR stosowane w tanich pompach. Dzięki nim pompa może pracować non-stop, 24h/dobę przy ciśnieniu nawet 150 bar.NBR
(guma)
PTFE
(teflon)
Dużą wydajność 1150 l/h, najczęściej wykorzystuje nie poniżej 50% wydajności pompy, w efekcie pompa jest bardzo trwała i pracuje cicho.480 l/h1150 l/h
Pompa posiada magnetyczny filtr oleju.
Pompa (jej uszczelnienia i panewki) są przystosowane do pracy z olejami 75W140-LS, to oleje przekładniowe najwyższej klasy jakości GL-5, z dodatkiem disiarczeku molibdenu. Oleje takie zapewniają ogromną trwałość mechaniczną. Do pompy wchodzi zaledwie ~400ml oleju, więc jest niewielki wydatek, a podnosimy niezawodność i trwałość.

Zabezpieczenie przed rozpyleniem bakterii (sterylizacja wody)

HPS-1HPS-6
DCMS (Differential Current Measurement System) System kontroli pracy świetlówki, poprzez różnicowy pomiar płynącego prądu. Dzięki takiej metodzie pomiaru wykrywane są awarie zarówno świetlówki jak i osprzętu. Wykrycie awarii powoduje odcięcie wody i wywołanie alarmu. Natężenie płynącego przez świetlówkę prądu jest prezentowane na wyświetlaczu LED/OLED.
PRS (Power Reduction System) system obniżania mocy świetlówki przy braku przepływu wody. Przedłuża trwałość świetlówki, oszczędza energię, obniża temperaturę, na wodzie kranowej wielokrotnie zwalnia narastanie osadów.
Inteligentny licznik wypalenia świetlówki, licznik taki uwzględnia moc, czas działania i współczynniki zużycia. Na wyświetlaczu LED/OLED wskazywane jest zużycie świetlówki (nowa świetlówka posiada TEe=440kWh). Po odliczeniu do zera: zostaje wywołany alarm wymiany świetlówki
ACS układ aktywnego chłodzenia pracujący podczas braku przepływu wody, przedłuża żywotność świetlówki, na wodzie kranowej zwalnia proces narastania osadów.
Siatki antybakteryjne Cu+Ag zabezpieczające zbiorniki z stojącą wodą. Siatki miedziane pokryte jonami srebra, tworzącymi z miedzią mikro ogniwa.
CCMS (Continuous Conductivity Measurement System) ciągła kontrola przewodności wody. Jeżeli dochodzi do pęknięcia membrany odwróconej osmozy zanieczyszczenia i bakterie znajdujące się po drugiej stronie membrany nagle przedostają się do wody czystej. W takiej sytuacji system od razu odcina dopływ wody i wywołuje alarm skażenia wody.
SIG Generator jonów srebra (Silver Ion Generator) Nowoczesna, tania w eksploatacji i bezobsługowa metoda stosowana zamiast popularnych generatorów  dwutlenku chloru. Jony srebra nadają wodzie właściwości bakteriobójcze ograniczając rozwój bakterii w filtrach i instalacji rurowej. W wielu aplikacjach wielokrotnie przedłużają żywotność filtrów, złóż jonitowych czy membran odwróconej osmozy, ponieważ blokują proces zatykania przez film bakteryjny. Woda z jonami srebra dopuszczona jest do spożycia (ONZ 48-1994), chroni również rośliny przed rozwojem grzybów, dlatego jest stosowana w gospodarstwach ekologicznych, gdzie nie można stosować środków chemicznych.
Systemy nawilżania powietrza - schemat układu nawilżania
Systemy nawilżania powietrza - dysza mgłowa
Systemy nawilżania powietrza - montaż dysz
Systemy nawilżania powietrza - montaż dysz
Systemy nawilżania powietrza - montaż dysz
Systemy nawilżania powietrza - schemat dyszy
Systemy nawilżania powietrza - montaż dysz
Systemy nawilżania powietrza - dysza mgłowa

W razie pytań proszę dzwonić lub pisać:
tel. +48  32 47 51 316
e-mail: biuro.otech@gmail.com
Messenger: m.me/OTECH4

i

Systemy nawilżania powietrza HPS