Dezynfekcja

Urządzenia firmy OTECH doskonale sprawdzają się jako dezynfekcja pomieszczeń i znajdującego się w nich sprzętu. Pomieszczenie zamgławia się z użyciem środka odkażającego, bakteriobójczego lub utleniającego. Drobna mgła z preparatu chemicznego dociera do najbardziej niedostępnych miejsc, która sterylizuje pomieszczenie zabijając bakterie i wirusy. Dyfuzja suchej i niewidocznej mgły to jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z patogenami i szkodnikami.

Zabiegi chemiczne, takie jak odkażanie suchą mgłą, dezynfekcja pomieszczeń, sterylizacja przedmiotów, stosuje się jako ochrona przed patogenami występującymi w produkcji roślin i uprawie grzybów. W przemyśle spożywczym odkażanie mgłą jest znacznie bardziej efektywne i szybsze niż odkażanie pianą.

Dekontaminacja

Dekontaminacja to proces polegający na skutecznym zabijaniu drobnoustrojów, bakterii, wirusów, itp. Proces dekontaminacji powoduje, że przedmioty, takie jakl materiały, narzędzia, sprzęty i inne, stają się bezpieczne dla zdrowia.

Systemy dekontaminacji oparte o technologię OTECH mogą być używane do odkażania pomieszczeń i sprzętu oraz zabezpieczania terenu, w tym strefy skażonej i ochronnej przed środkami i substancjami szkodliwymi (płynów, chemikaliów, materiałów radioaktywnych, czynników biologicznych), zagrażającymi organizmom żywym, poprzez kontakt bezpośredni lub używane przedmioty.

Układy takie stosuje się na przykład w: oczyszczalni ścieków, zakładach gospodarki komunalnej, zakładach przetwarzania odpadów oraz śmieci. Również w zakładach przetwórstwa rolnego, chlewniach, kurnikach, zakładach drobiarskich, pieczarkarniach, hodowlach grzybów oraz uprawach grzybów, itd.

Artykuły powiązane

Sterylizacja promieniowaniem Rentgena »