OTECH - Producent Urządzeń Przemysłowych

Producent Urządzeń Przemysłowych

OTECH 9 Uzdatnianie wody 9 Generator jonów srebra 4 generacji

SIG (ang. Silver Ion Generator) Generator jonów srebra

  • Nadaje wodzie właściwości bakteriobójcze ograniczając rozwój bakterii w instalacji rurowej i filtrach.
  • Blokuje tworzenie się filmu bakteryjnego, dzięki czemu wielokrotnie przedłuża żywotność filtrów dokładnych, złóż filtracyjnych, membran odwróconej osmozy.
  • To nowoczesne, całkowicie bezobsługowe urządzenie stosowana zamiast dozowników chloru lub popularnych generatorów dwutlenku chloru.
  • Jest tanim urządzeniem w eksploatacji, więc w wielu wypadkach jego zakup jest ekonomicznie uzasadniony.

Generator jonów srebra uzdatnia wodę jonami srebra. Jest to metoda pozbawiona szkodliwych oddziaływań zdrowotnych. Wiele publikacji wykazuje na pozytywne, pro zdrowotne oddziaływanie małych ilości srebra. Wodę z jonami srebra dopuszcza się do codziennego spożycia (ONZ 48-1994).

Ochrona roślin w wilgotnym środowisku

Woda z jonami srebra chroni rośliny przed rozwojem grzybów, dlatego stosuję się ją w nowoczesnych gospodarstwach ekologicznych, gdzie nie można stosować środków chemicznych. Na takie rozwiązanie coraz częściej pozwalają sobie również rolnicy z mniej zamożnych krajów.

Apteczki wojskowe

Wodę z jonami srebra coraz częściej stosuje się do odkażania zamiast np. alkoholu i innych środków. Po odparowaniu wody, jony srebra pozostają, tworząc powierzchnię bakteriobójczą. Żołnierze amerykańscy i kilku innych nowoczesnych armii, jako środek odkażający mają w apteczkach wodę z jonami srebra.

Biały Dom i prestiżowe hotele

Częste powitania i uściski rąk przenoszą bakterie i wirusy. Dlatego w Białym Domu zaleca się, aby prezydent USA i obsługa przemywała ręce wodą z jonami srebra. Podobnie w nowoczesnych luksusowych hotelach, woda z jonami srebra jest dostępna do dezynfekcji rąk, blatów kuchennych, ubikacji, płukania pościeli, itd.

Przechowywanie warzyw i owoców

Woda z jonami srebra znajduje coraz szersze zastosowanie. Owoce i warzywa pokrywane jonami srebra poprzez mgłę wodną, wykazują dużą odporność na przenoszenie się pleśni.

Baseny olimpijskie

Chlor, ozon i wiele innych środków chemicznych dodawanych do wody w basenach olimpijskich wykazywało działanie drażniące oczy i wywołujące odczyny alergiczne u sportowców. Dlatego na dzień dzisiejszy jedyną dopuszczoną metodą zabezpieczenia basenu na czas olimpiady, jest uzdatnianie wody jonami srebra. Wybrano tę metodę jako najczystszą i najnowocześniejszą.

Inne zastosowania

Generatory jonów srebra stosuje się powszechnie w: przemyśle spożywczym, nowoczesnych pralniach przemysłowych, luksusowych fontannach, basenach, hotelach.

Wodociągi i woda pitna

Generatory jonów srebra stosuje się również do uzdatniania wody pitnej m.in. w samolotach pasażerskich Boeing i Airbus, w bazach NATO, w promach kosmicznych, jachtach oraz w sieciach wodociągowych Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kuwejtu i zacofanych krajach Afryki, gdzie obsługa generatorów dwutlenku chloru była by zbyt skomplikowana.

Koszty uzdatniania wody jonami srebra

O ile metoda uzdatniania jonami srebra jest zbyt droga do powszechnego wykorzystania w wodociągach, o tyle idealnie nadaje się do uzdatniania niewielkich ilości wody dla systemów nawilżania, systemach odpylania, systemach chłodzenia mgłą wodną.

Eksploatacja jonizatora sprowadza się do wymiany srebrnych elektrod, co kilka lat. Jeden gram srebra wystarcza na uzdatnienie 50 m3 wody. Koszt uzdatnienia 1 m3 wody wynosi zatem 0,51 PLN (w zależności od kursu srebra).

Układ elektroniczny precyzyjnie dawkuje określoną ilość jonów srebra, w zależności od ilości przepływającej wody. Nadzoruje również pracę wszystkich elektrod generatora, a w razie ich zużycia lub uszkodzenia informuje użytkownika.

Trwałość uzdatnionej srebrem wody

W generatorach srebra dodajemy 0,02 g srebra na m3 wody (1000 litrów). Daje to powierzchnię aktywną srebra dochodzącą do 29 m2. W skutek działania sił van der Waalsa, pojedyncze atomy srebra szybko łączą się w większe cząstki do kilku tysięcy atomów. Powoduje to, że antybakteryjna powierzchnia oddziałująca na bakterie gwałtownie maleje.

Po kilku dniach z 29 m2 pozostaje około 2 m2. Prędkość tego procesu zależy od temperatury i wielu innych zmiennych, z których najważniejsza to stężenie srebra. Im stężenie większe, tym prędkość łączenia atomów gwałtownie rośnie (do potęgi trzeciej). Siły van der Waalsa powodują, że skuteczność wody uzdatnionej srebrem maleje, dlatego stosowanie koncentratów srebra jest nie efektywne.

Kompaktowe generatory jonów srebra

Generator jonów srebra
Generator jonów srebra

W kompaktowych generatorach SIG-BT uzyskuje się dużą wydajność, przy bardzo niewielkich rozmiarach urządzeń. Ciepłe powietrze, chłodzące generator, wyprowadza się górą, dlatego pomieszczenia techniczne dla tych urządzeń muszą posiadać minimum 260 cm wysokości. Wyrzut powietrza można zrealizować poprzez elastyczny, poliuretanowy kanał, o średnicy 315 mm. Wysokie upakowanie podzespołów pozwala uzyskać bardzo małe gabaryty.

Ten generator nie ma konstrukcji samonośnej jak mniejsze urządzenia. Posiada solidną konstrukcję opartą na szkielecie ramowym. Każda ściana boczna jest zdejmowana, co umożliwia wygodny serwis pomimo ciasnego upakowania komponentów. Konstrukcja może być wyposażona w niewielkie, kółka jezdne o wysokiej nośności 2 400 kg. Kółka ułatwiają transport i umożliwia pojedynczej osobie odsunięcie urządzenia od ściany na czas serwisu.

Generatory BT są dedykuje się do przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, włókienniczego, ale można je również modyfikować i adaptować do innych zastosowań. Generator pobiera energię elektryczną tylko podczas działania, tylko podczas przepływu wody. Ilość jonów srebra bardzo dokładnie dawkuje się do ilości przepływającej wody. W rozwiązaniach szczególnie precyzyjnych dawkowania wynosi ±0.5% w szerokim zakresie przepływu wody.

Generatory niewielkich rozmiarów 4 generacji

Generatory jonów srebra produkuje się dla przemysłu i posiadają pokaźne rozmiary. Dzisiejsza technologia sprawia, iż obecnie opłacalne jest również produkowanie urządzeń o niedużych wydajnościach, nie rezygnując z niezbędnych systemów bezpieczeństwa, których wymaga używana technologia. Możliwe jest produkowanie urządzeń niewielkich i BEZPIECZNYCH. Posiadających solidne konstrukcje i zabezpieczenia na poziomie instalacji przemysłowych.

Małe kompaktowe generatory jonów srebra często zawierają dodatkowo sterylizację lampami UV-C o niewielkich mocach 40..175 W. Dzięki kompaktowej konstrukcji całość zajmuje niewiele przestrzeni.

Generatory 4 generacji to konstrukcje bardzo BEZPIECZNE. Posiadają solidną budowę i zabezpieczenia na poziomie instalacji przemysłowych. Wyposażone są w czujniki pomiarowe, system nadzoru pracy i niezbędne systemy bezpieczeństwa, których wymaga używana technologia. Systemy bezpieczeństwa chronią przed niewłaściwą pracą, przegrzaniem, wybuchem, pożarem.

Generator jonów srebra
Generator jonów srebra
Premium Brand
OTECH Produkt polski

Generator jonów srebra – budowa

Podstawowym elementem generatora jest zbiornik ciśnieniowy lub zestaw połączonych mniejszych zbiorników. Zbiornik w którym dochodzi do reakcji nazywa się też jest reaktorem. Układ inicjacji reakcji, układ mieszania, 3 rodzaje elektrod (srebrne, węglowe, miedziane), układy sterowania, przetwornice, układy pomiarowe, czujniki, niezbędne dla tej technologii systemy bezpieczeństwa pracy.

Dla zakładów chemicznych proponujemy dostawy komponentów instalacji: Generator jonów srebra, projekty, szafy sterujące, elektronikę sterującą, oprogramowanie, przepływomierze, elektrody, układy pomiarowe, czujniki, zabezpieczenia. Pomagamy również właściwie dobrać: pompy, filtry, zawory, rury, itd.

Negatywne skutki użycia jonów srebra

Jonów srebra od dawna używa się w produktach medycznych, lekarstwach, kosmetykach, czekoladach i wyrobach cukierniczych (przykładowo w wyrobach cukierniczych do dziś nie ma górnej granicy określającej maksymalną ilość dodawanego srebra).

W ostatnich latach sytuacja się raptownie zmienia. Jony srebra są używane na wielką skalę np. przy karmieniu zwierząt w olbrzymich farmach, masowej produkcji żywności, nowoczesnym wielkoobszarowym rolnictwie, itd. Są więc uzasadnione obawy, że w najbliższej dekadzie spowoduje to uodpornienia się bakterii na srebro, podobnie jak ma to miejsce w przypadku antybiotyków, chininy i wielu innych środków.

Jony srebra w hodowli zwierząt

Srebro, podobnie jak chlor i antybiotyki umożliwia hodowlę zwierząt na jeszcze większą skalę, przyczyniając się do ich cierpienia i produkcji niezdrowej żywności. W dzisiejszych czasach bez użycia dużych ilości chloru, antybiotyków i srebra, nie jest możliwa przemysłowa produkcja żywności. W wielkich farmach drobiu, świń, krów mlecznych, itp., wszystko musi być sterylizowane. Dzisiejsze odmiany rosną niezwykle szybko, dają duże uzyski białka, jednak posiadają słaby system immunologiczny, więc zwierzęta są bardzo podatne na choroby bakteryjne i wirusowe. Stres u zwierząt wywołany hałasem, brakiem światła słonecznego, barkiem ruchu, ciasnotą, wzajemną agresją, powoduje dodatkowe osłabienie układu immunologicznego. Bardzo duże zagęszczenie zwierząt na małej powierzchni to kolejny czynnik sprzyjający rozprzestrzenianiu się chorób.

Antybiotyki i srebro w dużych ilościach są też dodawane w celu zwiększenia przyrostów na masie. Niszczenie bakterii w jelitach zwierząt powoduje, iż zwierzęta szybciej przybierają na masie. Ubocznym skutkiem są alergie i wiele innych chorób u zwierząt. Tak produkuje się mięso na świecie w Brazylii, Chinach, USA, itd. Proceder ten w Europie jest zakazany, jednak to martwy przepis, egzekucja tego zakazu jest zerowa. Producenci w przypadku kontroli antybiotykowej twierdzą, że zwierzęta chorowały i bardzo trudno to podważyć. Regulacja ta miała w UE zmniejszyć zużycie antybiotyków o 95%, przez 11 lat zużycie spadło zaledwie o 10%. Za ten spadek odpowiadają przywożone nielegalnie, bardzo tanie antybiotyki z chin.

Picie wody uzdatnionej srebrem

Są uzasadnione wątpliwości, czy ciągłe picie wody uzdatnionej srebrem przez 10..60 latach nie wywoła negatywnych skutków zdrowotnych. Generator jonów srebra niszczy bakterie, wirusy i grzyby, Srebro uszkadza enzymy i DNA drobnoustrojów.

Picie wody ze srebrem może uszkadzać florę bakteryjną w jelitach. Dokładnie zubażać jej różnorodność podobnie jak to robią:  konserwanty, chlor zawarty w wodzie, antybiotyki, tłuszcze tras (margaryny), wysoko przetworzona żywność i mleko.

Najnowsze badania naukowe wskazują, że to właśnie dysbioza (zmiana i zmniejszenie różnorodności flory bakteryjnej jelit) jest głównym powodem wywołującym alergie i choroby autoimmunologiczne oraz wielu nowotworów (2016 r. opublikowano kilka przełomowych badań,  praktycznie udowodniono, że przyczyną około 85..95% chorób autoimmunologicznych są L formy bakterii. L formy bakterii są wynikiem przetrzebienia flory bakteryjnej w jelitach, dysbiozy).

W dużych miastach alergia jest określana jako dżuma 21 wieku, dotyka 75% dzieci (na biednych, zacofanych wsiach 15%). Ponadto u młodych ludzi gwałtownie wzrasta ilość nowotworów wywoływanych przez autoagresję i chorób autoimmunologicznych takich jak np.: łuszczyca, stwardnienie rozsiane, reumatyzm, cukrzyca typu I, choroby tarczycy, toczeń, itd.

Na tej podstawie uważa się, że picie wody uzdatnianej srebrem, chlorem, czy jakikolwiek innym środkiem bakteriobójczym (konserwantem), powoduje negatywne skutki zdrowotne. Według najnowszych badań bardzo negatywne. Zabijanie bakterii w jelitach jest główną przyczyną dysbiozy.

Najlepsza woda do picia

Bakterie odporne na antybiotyki

Dzisiejsza hodowla kurczaków jest równocześnie hodowlą niebezpiecznych antybiotyko-odpornych bakterii, które możemy znaleźć w każdym markecie. Statystycznie 11% mięsa z kurczaka zawiera na powierzchni antybiotyko-odporne bakterie. Bakterie te są zmorą dla szpitali, w samej Europie zabijają 25..29 tyś. ludzi rocznie, powodują także ciężkie infekcje i powikłania. Jeszcze 20 lat temu taki problem nie istniał, teraz rośnie w tempie wykładniczym. Prawdopodobnie przyszłe pokolenia będą żyły w świecie bez antybiotyków (antybiotyki będą nieskuteczne). Według niektórych analiz może to skrócić średnią życia o połowę.

Każdą technologię i substancję należy używać z rozsądkiem. Zawsze jednak jest to sprzeczne z celami biznesowymi przemysłu. Wszystkie korporacje pięknie piszą o odpowiedzialności w biznesie, jednak przeglądając strony światowych producentów generatorów srebra, reaktorów chemicznych, instalacji procesowych, itd., zauważymy, że nikt nie informuje o negatywnych skutkach stosowania wytwarzanych substancji. “Zarabiać jest łatwo, ale zarabiać w sposób odpowiedzialny już nie.” – chiński miliarder Jack Ma.

Sterylizacja powietrza w wentylacji

W najnowszych układach wentylacji powietrze poddaje się dekontaminacji poprzez promieniowanie UVC, zwane też światłem UVC, to odmiana światła UV o znacznie większej energii fotonów niż światło UV ultra fioletowe słoneczne. Przy niewielkich kosztach instalacji i eksploatacji możemy bardzo podnieść bezpieczeństwo ludzi przebywających w obiekcie.

hotel, podniesienie standardu, podniesienie bezpieczeństwa, wentylacja, lampa UVC, dekontaminacja, filtr UV, UVC, UV-C, sterylizator, lampa bakteriobójcza, ochrona covid, lampa covid, koronawirus,
wentylacja, lampa UVC, dekontaminacja, filtr UV, UVC, UV-C, sterylizator, lampa bakteriobójcza, ochrona covid, lampa covid, lampa przepływowa, antycovid, lampy bakteriobójcze, lampy covid, , ochrona koronawirus, dezynfekcja powierzchni, lampy uvc, sterylizator uv, lampa wirusobójcza, sterylizacja medyczna, lampy przepływowe
wentylacja, lampa UVC, dekontaminacja, filtr UV, UVC, UV-C, sterylizator, lampa bakteriobójcza, ochrona covid, lampa covid, koronawirus,